Tipy na výlet

Krátká pěší (1-2hodiny)

z Kovárny se snadno dojde po cca 1,5km po cestě zpět na Švihov ke Kamýcké skále, na jejíž vrchol vyšplhá každý. Naskytne se Vám krásný výhled do celého klidného údolí. Naopak - pokud se vydáte od Kovárny opačným směrem, dojdete do jedné ze sousedních vesnic (Těšnice nebo Vosí), obojí je prima procházka se psíkem i jen tak pro potěchu. Co takhle vzít s sebou za pěkného počasí piknikový koš a deku? Stejně tak krásná procházka je kolem řeky Úhlavy směrem k Červenému Poříčí. (Výchozí bod je Švihov, židovský hřbitov) 

Delší pěší (3-5hodin)

Odpolední procházkou navštivte vodní hrad Švihov, projděte se kolem hradeb a osvěžte se v některé z místních hospůdek či restaurací (doporučujeme hospůdku v Kulturním domě s velmi milou obsluhou nebo Pizzerii). Více informací: www.hradsvihov.cz (bohatý program přes léto, oživlé prohlídky). Ve Švihově najdete lékárnu, supermarket i příjemný obchůdek otevřený od rána do večera každý den.

hrad Švihov

Na zdatnější turisty čeká Kokšínský Hrádek, který byl vybudován pro ochranu koryta řeky Úhlavy na přelomu 15. a 16. století. Pokud by se útočným vojskům podařilo přehradit řeku právě v těchto místech, tak by dál po proudu na místním toku postupně došlo k poklesu hladiny. Což by hlavně znamenalo ochromení vodního opevnění hradu Švihov, který by pak byl poměrně jednoduše dobytelný. Najdete zbytky Kokšínských kamenných zdí?

Pokud Vás náznaky starých sídel nezaujmou, vydejte se opačným směrem (na Plzeň) a neminete zajímavý zámek Červené Poříčí ze 14.stol. s velkou parkovou zahradou. Je přístupný jen příležitostně, o to více je tajemný. Informace na nových pěkných stránkách www.cervene-porici.cz


Půldenní cyklo / autem

12km vzdálené Přeštice okouzlí slavným Chrámem Nanebevzetí Panny Marie a rozkošným sousoším přeštických prasátek. Na náměstí je spoustu malých krámků, na předměstí najdete supermarkety pro doplnění zásob a za zmínku stojí i Dům historie Přešticka. Pokud Vás ovšem města nelákají a chcete si báječně odpočinout, dejte se ze Švihova po směrovkách Chudenice. Po 8km klidné trasy najdete nejen zámek, ale i arboretum Americká zahrada, které rozhodně stojí za návštěvu. A rovnou můžete poznat okolí z ptačí perspektivy z rozhledny Bolfánek a tiše posedět u Rusalčiných jezírek.

Pravý ruch města si užijete v 12km vzdálených Klatovech, NOVĚ JSOU OD ROKU 2012 OTEVŘENÉ UNIKÁTNÍ KATAKOMBY, dále Vás čeká Barokní lékárna U Bílého jednorožce, Černá věž nebo židovská synagoga. Klatovy pořádají farmářské trhy a přes léto koncerty, divadelní představení a různé společenské akce.

Pro pohodový strávený den s dětmi doporučujeme v Klatovech zrekonstruovaný rozsáhlý park naproti Kauflandu, najdete zde zdarma přístupnou stezku korunami stromů, šlapadlo na jezírku a parádní občerstvení na Kolonádě s vodními fontánkami pro děti. 

Nejen dětem ale i dospělým doporučujeme přírodní naučnou stezku Bijadla v Merklíně (12 km od Kamýku), opět velmi nenásilnou formou k vidění mnoho živých i vycpaných zvířat z českých lesů a luk, občerstvení a hřiště k dispozici.

Z vlastní zkušenosti doporučujeme hrad a zámek Klenová (nedaleko od Klatov), kde se po rozsáhlém zachovalém hradě můžete i s dětmi pohybovat po hradbách sami. Hezké je spojit výlet s výstupem na rozhlednu Markétu, jejíž kovová konstrukce pumpuje adrenalin do žil.Na své si přitom přijdou i milovníci umění, zámek je plný nádherných obrazů, v ceně vstupenky je i možnost prohlédnout si galerii v objektu sýpky a uvnitř hradu i v okolí naleznete velké sochy a skulptury.

P9020099

Autem/vlakem na celý den: 

Plzeň na dosah (30km)! Vybírat je rozhodně z čeho - pro celou rodinu ZOO (my tam jsme 2x do roka na celý den, v ceně vstupenky je i předvedení dravců, to si nenechte ujít) a unikátní Dinopark, pro pány Pivovarské Muzeum nebo návštěva Prazdroje (nezapomeňte zajít na nefiltrovanou dvanáctku Na Parkán, mají opravdu nejlepší pivo v Plzni), pro dámy Plzeň nabízí nepřeberné množství divadelních představení, koncertů, stylových kaváren, obchodních galerií... snad vše na www.turisturaj.cz

Ráj pro děti: 

Mlázovy (od Kamýku 27km) ukrývají tajemství, takový malý pohádkový ráj. Jukněte na www.pohadkovasumava.cz a překvapte své ratolesti návštěvou hemžící se skřítky. Kousek odtud leží Velhartice nebo zachovalá tvrz Běšiny.

Možnost koupání:

Na výběr je několik venkovních koupališť i vnitřní bazény v Klatovech (klasika) nebo ve Kdyni (slaná voda) a Horažďovicích (aquapark). Léto naplno užijete na novém koupališti v Dolanech (3km od Švihova), úžasné místo je i přírodní biotop Kotynka v Dobřanech, kde je kromě koupacího jezera s kořenovou čističkou vody k dispozici i velké hřiště pro děti, venkovní posilovací stroje a hřiště na beach volejbal. Netradiční slanou vodu najdete ve venkovním koupališti v Nýrsku (vřele doporučujeme!).

Pro gurmány: 

Luxusní steak z rukou mistra například u Nepomuku www.angus-farm.cz nebo u Klatov ve Steak house Beňovy. Zarezervujte předem, mívají plno. Dále doporučujeme zkusit všechna piva z místních minipivovarů (vyhlášená Modrá Hvězda v Dobřanech, minipivovar v Bezděkově a v Chudenicích, nově se vaří pivo i v klatovském pivovaru) - ideální tip na "pivní stezku" v rámci okruhu několi kilometrů. :-) V Klatovech kolem náměstí najdete mnoho dobrých restaurací, záleží jen na Vaší chuti.

Kontaktujte nás

info@kovarnakamyk.cz

775 086 050

Kovarna.Kamyk