Nejkrásnější pohled na svět

V usedlosti kovárny najdete mimo jiná hospodářská zvířata také koně, se kterými Vám rádi umožníme poznat svět z koňského hřbetu. Nejsme jezdecká škola, můžeme nabídnout zcela individuální přátelskou a hlavně nenásilnou možnost setkání s těmito úžasnými tvory od povídání, svezení dětí, ukázku čištění a péče o koně. Ne vždy se chce do sedla, ne vždy musíte absolvovat výuku dle zavedených zvyklostí. Je to o naší dohodě a o tom, abyste se s námi a s koňmi cítili dobře.

 

Svezení s vodičem (pro děti i dospělé, cca 15 min příjemnou procházkou) ... 100,-/osoba

Vyjížďka do přírody (cca 1 hodinu v sedle, pro dospělé i pro starší děti - lze se prostřídat, vždy s naším doprovodem) ... 250,-/kůň

Svezení bryčkou (cca 1 hodina v nádherné přírodě, až pro 4 osoby) ... 450,- / projížďka

Svezení nejen kolem hradu Švihov ... více informací na www.kocarem.cz

koně v našich srdcích

V současné době čítá stádo 5 koní. Vůdčí klisnou je Sophie, jednadvacetiletá hnědka s přátelskou povahou vhodnou i pro nejmenší děti. Je to úžasná máma a velmi hodná klisna, která přesně ví, koho má na hřbetě. Její věrný společník je ryzák Happy, který v sobě skrývá opravdovou "koňskou sílu". Byl to náruční koník z páry pro náš historický kočár, jeho parťák Lucky nás bohužel opustil na podzim roku 2015 a prohání se na věčných pastvinách společně s nezapomenutelným starokladrubským běloušem Arčím. Happy (neboli "Happísek") je velmi kontaktní, za každé pohlazení a pochválení by se rozdal a velmi rád pracuje. Využíváme ho pod sedlem pro starší děti, vzhledem k jeho věku (20 let) ho již úmyslně šetříme. Stádo doplňuje poník Pedro, ten je papírově nejstarší (28 let), nicméně svým temperamentem všechny předčí. Mladou sílu tvoří nerozlučný pár slezských noriků Brazil a Brazos, kteří povozí v sedle dospělé a v zápřahu si práci neskonale užívají. Jsou znalí i práce v lese (těžba dřeva) a dokonce i práce na poli.

Záleží nám na pohodě našich zvířat. K tomu je třeba i přiměřená práce, koně jsou velmi společenská zvířata a platí u nich jako u lidí, že pokud celý svůj život aktivně fungovali s člověkem, nechtějí být na stáří "odloženi" na pastvinu bez kontaktu. Přiměřená práce udržuje koně v kondici. Přijeďte se svézt a poznejte nádhernou duši ušlechtilých zvířat jakými koně beze sporu jsou. Pomůžete nám tím přilepšit koníkům. Pravidelným návštěvám se nebráníme!


PředchozíNásledující
Happy a Sophie
Happy a Sophie
Nastavení fotogalerie     Pozastavit


svezení bryčkou svezení bryčkou
Brazos Brazos
Sophie Sophie
Happy a Sophie Happy a Sophie
zlatíčko pro děti Pedro (neboli "Pedrošek") zlatíčko pro děti Pedro (neboli "Pedrošek")
Arčí v práci jakožto Jurášek s Popelkou Arčí v práci jakožto Jurášek s Popelkou
Happy a Lupínek Happy a Lupínek
Brazil při těžbě dřeva Brazil při těžbě dřeva

Nejsme zastánci žádného úzce specifikovaného směru úpravy kopyt. Volíme úpravu kopyt dle individuality koně (kvalita rohoviny + požadované vytížení koně) a dle stavu povrchů cest kolem nás. V den "kování" máme otevřené dveře pro všechny vážné zájemce, kteří se chtějí podívat na opravdu klasickou práci pana podkováře se vším všudy. Úprava kopyt je nutná každých 6-8 týdnů, cena kování se pohybuje od 1.500 korun po cca 2.000 v závislosti na velikosti a stavu kopyta.


PředchozíNásledující
pasování podkovy
pasování podkovy
Nastavení fotogalerie     Pozastavit


pasování podkovy pasování podkovy
když se pan kůň opře :-D a pan domácí zapře když se pan kůň opře :-D a pan domácí zapře
pan podkovář v akci pan podkovář v akci